Sözcü İsimli Paçavraya Cevap

Burhan Kavuncu

>> Diğer Yazıları

  • 22.09.2016 / 13:10
Yalan haber ve iftiralarıyla bilinen, Atatürkçü kesimin ‘çamur gazetesi’ Sözcü’, beni ve ailemi hedef gösteren bir yazı yayınladı.

Soner Yalçın imzalı yazıda benim İslami kimliğimle bazı akrabalarım arasında hayali birtakım irtibatlar kurularak, küresel İslami cihad’ın bir CİA organizasyonu olduğu ima ve iddia edilmiş. Tabii ortada yalan yanlış yazılan akrabalık ilişkilerinden başkaca bir delil olmadığı için iddialar ima düzeyinde bırakılmış.

Bir ailede her eğilimden insanın bulunabileceğini idrak edemeyen bu ‘fabrikatör çırağı’, mensubu bulunduğu çevrenin her zaman yaptığı gibi namert bir şekilde iftira yoluyla, İslami harekete çamur bulaştırmaya çalışmış. 

Ben ülkücü iken de, milliyetçiliği sorgulamaya başladıktan sonra da, ülkemin ve halkımın Amerikan emperyalizmine karşı bağımsızlığını savundum. Emperyalizme ve kim olursa olsun CİA ajanlarına karşı, halkı ve dünya Müslümanlarını ikaz etmekten geri durmadım. 35 yıllık yazı hayatım bunun şahididir. “Araştırmacı gazeteci” adı altında faaliyet gösteren muhbirlerin bunu araştırıp doğru bilgilerle gerçekleri yazmasını bekleyemeyiz.

Düşünce ve istiqamette İslam’a katıldıktan sonra “cihadi” bir çizgiyi benimsediğim doğrudur. Bosna, Çeçenya gibi bölgelerde Sırplara ve Ruslara karşı direnişin içinde yer aldığım için her zaman iftihar ederim. Hatta Bosna’da Şehid Selami Yurdan’ın yanında yatmış olmayı çok arzulardım. Bunlar haklı ve zorunlu savaşlardı. Günümüzde ise ‘Küresel Cihad’ın antiemperyalist çizgiden şiddete hapsolmuş ve mezhepçi bir çizgiye kaymış olması sebebiyle belli bir mesafede duruyorum. Aliya’nın medeniyet kurucu İslamcılığı bugün benim tercih ettiğim çizgidir. Geçmişte Maoculuk adı altında Çin ve ABD uşaklığı, bugün de Avrasyacılık adı altında Rus uşaklığı yapanların bunları anlaması mümkün değildir. 

Soner Yalçın yazısının girişinde doğru bir ifade kullanmış: “Çöküş yaşıyoruz; çürüyoruz. Ne aydınımız ne de gazetecimiz “derine kazıyor”. ” 

Elhak kendilerini anlatmış.

Burhan Kavuncu
  • Paylaş:
  • Mail olarak gönder
  • Whatsap'tan gönder
  • Twitter'dan Paylaş
  • Facebook ile Paylaş
  • Google+ ile Paylaş